Sony v ponudbo objektivov serije E dodaja izjemno kakovosten APS-C zoom objektiv 18-135 mm F3.5-5.6 APS-C z veliko povečavo.
Zdaj ni več izgovora, zakaj niste na Instagram ali FB dodali sliko polne lune, ali drugega oddaljenega motiva.
Ne malokrat se je že zgodilo, da se ob ponovni inštalaciji zunanjega diska vzame 14V, namesto 10V napajalnik, itd. Ste že želeli premakniti vaš HiFi ali TV? Dobro veste, koliko kablov je zadaj, koliko jih morate odklopiti in kasneje, to je tisto pravo vprašanje, priklopiti nazaj.
Kar naenkrat sem odmislil mnogo možnih motivov in razmišljal po starem. Tisto kar se nam z zum objektivom zdi zanimivo posneti, saj samo spremeniš goriščnico, z enogoriščnim objektivom odmisliš, ne vidiš. Začneš fotografirati samo svet, ki je primeren tvoji goriščnici.
Če na kakšni fotografiji želite efekt manjše globinske ostrine, ga lahko s programom za obdelavo fotografije hitro ustvarite. Ni nam vedno na voljo objektiv s pravo svetlobno močjo, oziroma v času fotografiranja nismo pomislili na posnetek še z drugo zaslonko.
Ko je oseba ali predmet, katerega želimo fotografirati v močni senci, si lahko poleg odbojnika pomagamo z bliskavico. Z bliskavico lažje kontroliramo doosvetlitev, res pa, da mora biti blizu osebe ali predmeta, da ga osvetli glede na močno dnevno svetlobo.
V primeru močnejše protisvetlobe je uporaba bliskavice za doosvetlitev motiva še kako dobrodošla. Neizkušeni uporabite slikovno programsko nastavitev s sliko osebe in lučke v ozadju. Kamera v tem primeru naredi prav to. Malo dvigne občutljivost, doda svetlobo bliskavice in čas osvetlitve je okoli 1/15 sekunde.
Kje so bistvene novosti programa 6.2.6. Jih ni veliko, so pa zelo dobrodošle in ne pomenijo samo programske nadgraditve, ali popravke. Pri CEWE.si so se na podlagi želja strank odločili dodati njim ključne.
Objektiv Nikon 10-20mm f/4.5-5.6G AF-P VR DX je več kot vreden svojega denarja. Z njim so tudi hobi fotografi dobili kakovost pri ekstremno širokem kotu zajema.
Za ohišje kamere A6500, želijo okoli 1500€. Ni malo! Vendar današnji trend so kamere CSC in vsi proizvajalci jih postavljajo v višji cenovni rang. Je to prav ali ne, pa vedno odločijo kupci.
Čeprav sem na podobnih FotoPOTEPih že uporabljal D7500 in D500, sem sam mnenja, da me D5600 v uporabniškem smilsu povsem zadovoljuje in celo več, nudi mi kar 4M točk več in včasih pri povečavah ali izrezih to šteje.
Inovativni brezzrcalni model polnega formata prinaša visoko ločljivost z 42,4 milijoni točk, fotografiranje z 10 slikami na sekundo ter hitro in natančno samodejno ostrenje - vse to v kompaktnem ohišju.
Quadralite nam ponuja sistem, ki je še kako zanimiv, da si lahko tudi hobi fotograf omogoča široko uporabno luč. Sistem pa ni neuporaben tudi za profesionalno uporabo. Nižja cena in odličnost, nam daje možnost, da ga uporabljamo tudi v pogojih, ko nam je škoda tehnično bolj zapletenega in dražjega.
Prav matematični algoritem za računanje in dodajanje točk (interpolacija) je tisti del v celotnem procesu, ki močno vpliva na kakovost fotografije. Koliko boste goljufali in do kje boste zadovoljni je povsem vaša osebna odločitev in vaš pogled na fotografijo.
Sony je najavil novo, že četrto izvedenko ene izmed najboljših megazum kompaktnih fotokamer, model Sony RX10 IV.
Najem verzije Photoshop CC je med 10 in 12€ mesečno. V celoti dobimo Photoshop CC in njegova dva podprograma Bridge ter Camera RAW in še Lightroom. Vsi programi se nam v času najema stalno obnavljajo, torej ni treba naložiti ali celo kupovati novih verzij programa.
Na fotografu je, da s pomočjo izbire tehnike in nastavitev naredi drugačno, bolj kreativno fotografijo. In tehnika sledenja (panning), je že ena izmed teh.
Menim, da bo kamera Nikon D850 pokazala zadnje novosti in najvišjo kakovost. Konkurenca pa bo čez čas pokazala, koliko se bodo sploh še želeli približati Nikon ponudbi fotokamer DSLR najvišjega ranga.
Zame osebno, je ta objektiv pravo presenečenje v poplavi razno raznih hobi objektivov. V šali bi lahko zapisal naslov; "Ko se podjetju zgodi napaka in za malo denarja ponudijo preveč"!
Vsaka tehnika, razred opreme, ima svoje dobre in slabe lastnosti. Naj poudarim!
Najboljše fotokamere za vse, ni! Zato pa obstajajo različni uporabniški razredi. V njih pa so lahko manjše razlike med kamerami posameznih podjetij, ali med modeli samimi.
Večkrat se nam zgodi, da imamo v trenutku proženja predolg čas osvetlitve in stresemo sliko. Na manjših povečavah napake niti ne opazimo. Ko naredimo večjo vidimo, da je posnetek tehnično slab. Zaradi tresenja sta se opazno izbubila kontrast in ostrina zapisa.
Vem, da si bom kamero srednjega formata še izposodil za FotoPOTEP. Le morala bo biti ta "manjša" brez zrcala, kot je Fujifim GFX 50s. Za hitre motive, slabo svetlobo in fotografiranje za spomin, pa bo na FotoPOTEPih vedno z menoj še kamera DSLR ali CSC.
Večno všečen motiv za ogled, kot za fotografiranje. Ko misliš, da si videl na fotografijah že sončni zahod na milijon in več načinov, te narava z vsakim novim zahodom znova preseneti. Svetloba za bogove riše svoje posebnosti in všečnost. Kot pravijo, »oči iščejo, kar je srcu všeč«!
Kamera Nikon D7500 je velik korak naprej v seriji 7xxx. Močno so jo približali opazno držaji D500, obdržali kakovost slike in visoko hitrost, za nižjo ceno pa nekaj prihranili na ohišju in AF.
Tisti, ki ima kamero DSLR si tudi želi kaj manjšega, kompaktnega in da ima odlično kakovost slike. Na filmskih kamerah je bilo to enostavno. V vse kamere smo lahko dali enak film. Za kakovost zarisa slike je skrbel samo objektiv.