Naročite se na enovice

http://www.nanlite.si
http://www.cyberstudio.si
http://www.facebook.com/pages/e-Fotografija/201306676587
>

Testi 2011 naprej

  • Canon PowerShot V10 - kamera za vlog

    Kamera Canon PowerShot V10, je kot nalašč za tistega, kateremu je fotofon premalo, oziroma mu je preneroden za držanje in snemanje. To je predvsem kamera za vlogerje, ki potrebujejo kamero vedno s seboj in jo lahko namestijo vsepovsod.

  • Canon EOS R10 in EOS R50 (R100) - test

    Presenečen sem, koliko že nudijo današnje kamere iz hobi razreda. So dovolj hitre v AF in hitrosti zajema, da zadovoljijo pri še tako hitrih motivih, o kakovosti slike pa pri kamerah CSC ni več dileme. Zdaj je treba še toliko bolj premisliti katero kamero izbrati, ko je v igri cenovna dilema.

  • Canon EOS R8 - vstopna FF kamera

    Canon je naredil odlično kamero. Za FotoPOTEP bi sam izbral še univerzalni objektiv RF 24-240mm F4-6.3 IS USM in to bi bilo to. Seveda, objektiv RF 50mm f/1.8, bi bila dodatna izbira in verjamem, da bi večini taka kombinacija povsem zadoščala.

  • Canon EOS R6 Mark II - prava R kamera

    Canon je z EOS R6 Mark II naredil dobro nadgradnjo prejšnega modela in kar je zelo pomembno, v tem cenovnem razredu nudi visoko hitrost zajema ter vrhunski AF. Za Canon uporabnika ni dileme. Je odlična kamera polnega formata in končno kamera, ki je konkurenčna drugim proizvajalcem.

  • Nikon Z30 - prava oprema za vlogerje

    Z nekaj osnovnega poznavanja funkcij in zakonitosti fotografije ter videa vsak hitro ugotovi, koliko več nudi kamera glede na fotofon.

  • Insta360 X3 - kamera za 360 stopinjski pogled

    Insta360 X3 je kamera za širši namen. Lahko služi kot klasična športna kamera s širokim kotom zajema v eno smer, ali z možnostjo 360 stopinjskih posnetkov. Tu se pokaže njena moč s pomočjo programske opreme, kjer lahko izkoristimo zapis in delujemo z množico efektov.

  • Nikon Z9 v praksi

    Honorarji za video so bistveno višji, kot za fotografijo, moj priljubljeni D850 pa je že danes povsem zastarela kamera. Če je danes na "spodnji meji", bo jutri pod to mejo! Zgleda, da je prehod na brezzrcalne kamere neizogiben...

  • OM System kamera OM-1

    Kamera Olympus OM-1 in sistem PRO objektivov ti da misliti, ko iščeš kakovost in predvsem kompaktnost celotnega sistema.

  • Fujifilm X-H2 in X-H2S

    X-H2 in X-H2S sta po videzu enaki, vendar zaradi drugačnih tehnologij tipal precej drugačni. Čeprav deluje in se kameri primerja v domeni videa in fotografije, pa je tudi tu lahko deljeno mnenje.

  • Nikon Z30 - kamera za nove možnosti

    Z30 ne bodo v prvi vrsti izbirali fotografi, ki so sedaj še na DSLR sistemu. Ti bodo raje izbrali Z50. Vendar vsi, ki izhajajo iz zajema fotografije in videa preko fotofona, dobijo podoben način uporabe resne fotokamere in preko nje dobiti več v kakovosti zapisa.

  • Canon EOS R10 – prva prava hobi R kamera

    Kdor čaka, dočaka. Canon je desetletje vztrajal na M sistemu z APS-C tipalom. Zdaj so predstavili vstopno kamero R tega formata tipala. Izdelali so majhno in lahko kamero, ki zame osebno presega tako uporabniški razred, kot ceno.

  • Fujifilm X-H2 S - močan korak naprej

    Medtem, ko je bila kamera X-H1 glede na X-T4 bolj video usmerjena, je Fujifilm X-H2S zdaj tudi boljša v hitrosti delovanja in s trenutno najbolj inteligentnim AF.

  • Nikon Z9 praktični preizkus

    Od mojega prvega preizkusa kamere Nikon Z9 je minilo 6 mesecev in tudi po praktičnem preizkusu še vedno velja, kar sem takrat zapisal v zaključku. Kamera Nikon Z9, je trenutni tehnološki lider.

  • Sony A7 III in FE 24-240mm - Odlična popotniška kombinacija

    Kdor si želi več kot samo fotofon ali kompaktno kamero, bo med pregledom ponudbe sigurno opazil tudi Sony A7 III. Če potrebujete objektiv vse v enem, potem mimo objektiva FE 24–240mm ne morete. Ta kombinacija nam nudi veliko dobrih lastnosti. Od cenovne, do kompaktnosti in še dovolj nizke teže.

  • Fujifilm X100V - odlična kamera s fiksnim objektivom

    Fujifilm ostaja s kamero X100V posebnež v ponudbi. In prav to mnogim Fujifilm uporabnikom šteje. Da se ne sledi zgolj velikim. Ampak, da poiščeš svoje ideje, obenem pa dodaš visoko kakovost v vseh pogledih.

  • Nikon Z9 – novi CSC lider

    Nikon se je vrnil v tehnološko igro in med fotografe na najvišji ravni. Brez težav lahko še enkrat poudarim naslov. Kamera Nikon Z9, je trenutni tehnološki lider.

  • Panasonic Lumix GH5 II / kamera iz najvišje CSC stopnice

    Panasonic s kamero Lumix GH5 II nudi visoko tehnologijo. V konkurenci z ostalimi ima kamera Lumix GH5 II toliko samo svojih lastnosti, da je drugačna.

  • Fujifilm GFX 50S II - Fotokamera srednjega formata

    Fujifilm GFX 50S II sploh ni več tako draga kamera. V bistvu je cenejša od kamer CSC iz najvišjega razreda. Zato jo že lahko vidimo v rokah marsikaterega krajinskega fotografa in profesionalca iz modnega sveta.

  • Nikon Z fc - “Z” iz “F” legende

    To je model kamere za pravega dolgoletnega ljubitelja, ki bo z njim lažje prešel na brezzrcalne kamere. In iz tega pogleda, oziroma kot tako Z fc tudi ocenjujmo.

  • Panasonic Lumix S5

    Ni dvoma. Panasonic Lumix S5 je kamera, ki v svojem cenovnem razredu nudi največ tistim, ki radi kombinirajo fotografijo in video. Iz katerega koli kota gledamo, nudi fantastično razmerje med ceno in kakovostjo.

  • Fujifilm X-E4 - kakovost v kompaktnem ohišju

    Fujifilm X-E4 nudi tehnično kakovost iz X-T4, a drugačnost in predvsem kompaktnost v ohišju. Komur štejeta ti dve lastnosti več, kot lažje upravljanje z večjo X-T4, potem je X-E4 res prava izbira za vas. Konec koncev lahko služi kot odlično drugo ohišje.

  • Sony A9 II – PRO hitrost

    Sony A9 II je bil zasnovan z mislijo na fotoreporterja. Za povprečnega uporabnika bo ta kamera predraga in serija A7 najbrž bolj uporabna. Za vse, ki potrebujejo hitrost dela in odličen AF, pa je Sony naredil odlično kamero.

  • Nikon Z7 II - test

    Poleg samih kamer se hitro širi tudi nabor objektivov. Poleg klasičnih zumov in petih fiksnih f/1.8 objektivov, imamo sedaj na voljo serijo zum objektivov f/2.8 (14-24mm, 24-70mm in 70-200mm), zadnja novost je 50mm f/1,2.

  • Canon EOS R5 in EOS R6 - nova era

    Če je Canon čakal in na začetku prepuščal drugim sistem CSC, je zdaj pospešil in konkurenci zopet kaže pot. EOS R5 je zlahka predstavljena kot najbolj pričakovana kamera leta.

  • Nikon Z6 II - polni format za začetek

    Kamera Z6 II ni velik napredek glede na Z6, zato menjava ni potrebna. Je pa Z6 II prava, če se sedaj odločate za vstop med uporabnike Z kamer.

  • Fujifilm X-S10 - kamera za preskok med Fujifilm uporabnike

    Fujifilm je s kamero X-S10 naredil zanimiv korak. Z odklonom od serije X-T, želi prevzeti tudi kakšnega uporabnika konkurenčnih ponudnikov iz APS-C razreda. K marsikateremu pogledu na kamere Fujifilm doprinese tudi cena. Ta je za kamere CSC zelo prijazna, cca. 999€.

  • Nikon Z5 – odličnost za začetek

    Nikon ve, da je še mnogo uporabnikov njihovih kamer DSLR zadovoljnjih z njimi. A z enim očesom že pogledujejo po sistemu CSC. Zato mogoče ne čudi, da se je Nikon odločil najprej poskrbeti za osnovne kamere in objektive.

  • Panasonic S1H (poudarek na video)

    Kamera ima veliko drobnih elementov, ki ji dvigujejo vrednost. Od sistema hlajenja, dvojne stabilizacije, meni je prilagojen za hitro delo in poleg dobrega tipala kodeki omogočajo odlično nadaljno obdelavo.

  • Olympus OM-D E-M1 Mk III

    Kamera Olympus OM-D E-M1 MkIII nudi zelo veliko. Robustnost, hitro delo, elektronske pripomočke za razpoznavo objektov, spremljanja zvezd, doseganje visoke ločljivosti in odličen ter najširši sistem PRO objektivov so lastnosti, da ji lahko rečemo, da je to odlična brezzrcalna kamera.

  • Sony A7 III in A7R III

    Sony je naredil pravo potezo, ko se je odločil izstopiti iz tekme za tržne deleže pri danes še vedno najbolj prodajanih kamerah DSLR. Zadeli so tudi s tem, da so bili v sistemu CSC prvi, ki je predstavil polni format.

  • Canon EOS 1D X MkIII – Stroj

    Canon je s kamero EOS 1D X MkIII naredil opazen tehnični korak naprej v PRO reporterskem razredu. Najbrž pa je to njihova zadnja PRO kamera iz sistema DSLR. Nove OI bodo prinesle odgovor v sistemu CSC s kamero R.

  • Nikon D780 / DSLR hibrid

    Nikon D780 je kamera DSLR, ki povsem nesramežljivo prinaša tudi CSC prednosti. Dobrodošlo za dolgoletne Nikon uporabnike je, da imamo na voljo veliko F objektivov, kateri predvsem rabljeni postajajo vse cenejši, zaradi prehoda nekaterih na serijo Z.

  • Nikon Z50 - močan APS-C konkurent

    Seveda se lahko odločite za DSLR, ne boste zgrešili. Kamera vam lahko služi za učenje in še dolga leta. Vendar prihodnost je v kamerah CSC in, če želite z novostmi naprej ni dileme. Kamera Nikon Z50 je dobra izbira.

  • DJI Osmo Pocket - stabilizacija videa v dlani

    Je držanje telefona težko in je med snemanjem ter hojo neroden in pretežak? Ste vloger ali si želite nestresene video posnetke samo za domači ogled? DJI ima odličen odgovor s snemalnikom Osmo Pocket.

  • Olympus OM-D E M1X - brezzrcalni stroj

    Kamera Olympus OM-D E M1X nudi veliko. Razen ločljivosti tipala in posledično skromnem ISO celo največ, kar sodobni sistem CSC zaenkrat nudi. Torej robustnost, hitro delo in odličen ter zelo širok sistem PRO objektivov so na njeni strani, da ji lahko rečemo, da je to trenutno najboljša brezzrcalna reporteska kamera.

  • Fujifilm X-T30 / majhen a močan

    Fujifilm X-T30 je v samem vrhu cenovne skupine okoli 1000€. Dober AF, sama kakovost slike in videa, ji dajejo visoko uporabno vrednost.

  • Canon EOS RP - cenovno dostopna kamera sistema CSC

    Tudi, če vas brezzrcalni sistem še ne zanima, si Canon uporabniki kamero EOS RP le oglejte. DSLR sistem razen PRO serije, bodo pri Canon kmalu postavili v ozadje in treba se bo odločiti za novost. Kdor bo čakal predolgo, bomo že vsi v času, ko bodo fotokamero zamenjali fotofoni!

  • Sony RX100 VI - strup je v majhnem ohišju

    Sploh ni dileme. Če iščete kompaktno fotokamero z najvišjo kakovostjo slike in dobrimi tehničnimi lastnostmi, potem vedno začnete z izbiro pri modelih Sony RX100.

  • Panasonic Lumix S1 in S1R - prvi praktični pregled

    Panasonic je s kamerama Lumix S1 in S1R, naredil velik korak naprej in se postavil ob bok Canon, Nikon, Sony brezzrcalnim kameram polnega formata. Vsekakor odlično za konkurenčnost in nadaljni razvoj vseh.

  • Nikon Z6 - izkušnje iz prakse

    Dilema, kaj izbrati med dvema Z kamerama? Na kratko! Nikon Z7 za ločljivost. Nikon Z6, ko je pomembna cena in, ko bi radi še več od slike v slabih svetlobnih pogojih.

  • Canon EOS R - prvi vtis

    Kratica EOS pomeni elektro optični sistem, se ga je že ob prihodu kamer EOS leta 1986 povezovalo z grško boginjo jutranje zarje. In tako mi tudi deluje kamera Canon EOS R. Za prvi vstop med brezzrcalne kamere polnega formata nudi veliko, je pa v nekaterih delih okrnjena, da ne bi že preveč posega v konkurenčnost EOS 5D MkIV.

  • Nikon Z 7 - praktični preizkus

    Z veseljem si bom Nikon Z kamero in objektive še sposodil za kakšen FotoPOTEP. Ko bo na voljo še univerzalen zum objektiv, bo prednost brezzrcalnih polnoformatnih kamer Z na potovanjih, še toliko večja.

  • Nikon Z 7- Prvi praktični pogled

    Sistem Nikon Z je nov začetek. V nekaj letih se bo že solidno izgradil, prišle bodo nove še bolj zmogljive kamere in Nikonu se prihodnosti ni bati.

  • Canon EOS 77D / kamera DSLR za resen začetek

    Če je cena pomemben faktor, ali želimo dati raje nekaj več za objektive, zna kamera Canon EOS 77D povsem zadovoljiti hobi fotografa. Tistih nekaj lastnosti, ki manjkajo pa izničiš z boljšim poznavanjem uporabe funkcij in opreme same.

  • Fujifilm X-T100 / odlična vstopnica v razred CSC

    Fujifilm X-T100 je več kot odlična kamera za hobi in popotniškega fotografa, manj za tistega, ki želi vedno najboljše. Temu pa kamera Fujifilm X-T100 niti ni namenjena in ponujena. Za najbolj zahtevne sta na voljo Fujifilm X-T2 in Fujifilm  X-H1.

  • Fujifilm X-H1 / video nadgradnja

    Kamera Fujifilm X-H1 je vrhunski model sodobne kamere CSC. Zdaj se je s kakovostjo video zapisa še bolj približala Sony in Panasonic.

  • Serija Canon EOS M

    Modeli kamer EOS M so kot nalašč za hobi uporabo ali drugo ohišje, ko je potreba po kompaktnosti ob visoki kakovosti slike.

  • Nikon D850 / "all the best in one"

    Marsikaterega Nikon uporabnika slišim, da bo D850 njegova naslednja kamera. Ni dileme, Nikon D850 nudi vse tisto, kar smo še pred letom lahko samo upali, da nam bodo sestavili v ohišje.

  • Nikon Coolpix W300 - kamera, ki ljubi pesek, vodo, mraz

    Plezate, se potopaljate ali se ukvarjate s kakšno drugo ekstremno aktivnostjo? Fotokamera Nikon Coolpix W300 omogoča fotografirati v ekstremnih pogojih, kot zajeti kakovosten video.

  • Sony Alpha 6500 / Kamera CSC za napredne

    Za ohišje kamere A6500, želijo okoli 1500€. Ni malo! Vendar današnji trend so kamere CSC in vsi proizvajalci jih postavljajo v višji cenovni rang. Je to prav ali ne, pa vedno odločijo kupci.

 

 

Testi 2011 naprej

  • Canon PowerShot V10 - kamera za vlog

    Kamera Canon PowerShot V10, je kot nalašč za tistega, kateremu je fotofon premalo, oziroma mu je preneroden za držanje in snemanje. To je predvsem kamera za vlogerje, ki potrebujejo kamero vedno s seboj in jo lahko namestijo vsepovsod.

    05.12.2023 10:07
  • Canon EOS R10 in EOS R50 (R100) - test

    Presenečen sem, koliko že nudijo današnje kamere iz hobi razreda. So dovolj hitre v AF in hitrosti zajema, da zadovoljijo pri še tako hitrih motivih, o kakovosti slike pa pri kamerah CSC ni več dileme. Zdaj je treba še toliko bolj premisliti katero kamero izbrati, ko je v igri cenovna dilema.

    28.08.2023 11:44
  • Canon EOS R8 - vstopna FF kamera

    Canon je naredil odlično kamero. Za FotoPOTEP bi sam izbral še univerzalni objektiv RF 24-240mm F4-6.3 IS USM in to bi bilo to. Seveda, objektiv RF 50mm f/1.8, bi bila dodatna izbira in verjamem, da bi večini taka kombinacija povsem zadoščala.

    08.08.2023 14:36
  • Canon EOS R6 Mark II - prava R kamera

    Canon je z EOS R6 Mark II naredil dobro nadgradnjo prejšnega modela in kar je zelo pomembno, v tem cenovnem razredu nudi visoko hitrost zajema ter vrhunski AF. Za Canon uporabnika ni dileme. Je odlična kamera polnega formata in končno kamera, ki je konkurenčna drugim proizvajalcem.

    05.05.2023 08:36
  • Nikon Z30 - prava oprema za vlogerje

    Z nekaj osnovnega poznavanja funkcij in zakonitosti fotografije ter videa vsak hitro ugotovi, koliko več nudi kamera glede na fotofon.

    23.03.2023 10:54
  • Insta360 X3 - kamera za 360 stopinjski pogled

    Insta360 X3 je kamera za širši namen. Lahko služi kot klasična športna kamera s širokim kotom zajema v eno smer, ali z možnostjo 360 stopinjskih posnetkov. Tu se pokaže njena moč s pomočjo programske opreme, kjer lahko izkoristimo zapis in delujemo z množico efektov.

    16.01.2023 14:20
  • Nikon Z9 v praksi

    Honorarji za video so bistveno višji, kot za fotografijo, moj priljubljeni D850 pa je že danes povsem zastarela kamera. Če je danes na "spodnji meji", bo jutri pod to mejo! Zgleda, da je prehod na brezzrcalne kamere neizogiben...

    10.12.2022 12:46
  • OM System kamera OM-1

    Kamera Olympus OM-1 in sistem PRO objektivov ti da misliti, ko iščeš kakovost in predvsem kompaktnost celotnega sistema.

    28.10.2022 13:46
  • Fujifilm X-H2 in X-H2S

    X-H2 in X-H2S sta po videzu enaki, vendar zaradi drugačnih tehnologij tipal precej drugačni. Čeprav deluje in se kameri primerja v domeni videa in fotografije, pa je tudi tu lahko deljeno mnenje.

    08.10.2022 16:19
  • Nikon Z30 - kamera za nove možnosti

    Z30 ne bodo v prvi vrsti izbirali fotografi, ki so sedaj še na DSLR sistemu. Ti bodo raje izbrali Z50. Vendar vsi, ki izhajajo iz zajema fotografije in videa preko fotofona, dobijo podoben način uporabe resne fotokamere in preko nje dobiti več v kakovosti zapisa.

    27.09.2022 20:38
  • Canon EOS R10 – prva prava hobi R kamera

    Kdor čaka, dočaka. Canon je desetletje vztrajal na M sistemu z APS-C tipalom. Zdaj so predstavili vstopno kamero R tega formata tipala. Izdelali so majhno in lahko kamero, ki zame osebno presega tako uporabniški razred, kot ceno.

    08.09.2022 12:33
  • Fujifilm X-H2 S - močan korak naprej

    Medtem, ko je bila kamera X-H1 glede na X-T4 bolj video usmerjena, je Fujifilm X-H2S zdaj tudi boljša v hitrosti delovanja in s trenutno najbolj inteligentnim AF.

    01.08.2022 10:26
  • Nikon Z9 praktični preizkus

    Od mojega prvega preizkusa kamere Nikon Z9 je minilo 6 mesecev in tudi po praktičnem preizkusu še vedno velja, kar sem takrat zapisal v zaključku. Kamera Nikon Z9, je trenutni tehnološki lider.

    04.06.2022 07:41
  • Sony A7 III in FE 24-240mm - Odlična popotniška kombinacija

    Kdor si želi več kot samo fotofon ali kompaktno kamero, bo med pregledom ponudbe sigurno opazil tudi Sony A7 III. Če potrebujete objektiv vse v enem, potem mimo objektiva FE 24–240mm ne morete. Ta kombinacija nam nudi veliko dobrih lastnosti. Od cenovne, do kompaktnosti in še dovolj nizke teže.

    17.03.2022 11:42
  • Fujifilm X100V - odlična kamera s fiksnim objektivom

    Fujifilm ostaja s kamero X100V posebnež v ponudbi. In prav to mnogim Fujifilm uporabnikom šteje. Da se ne sledi zgolj velikim. Ampak, da poiščeš svoje ideje, obenem pa dodaš visoko kakovost v vseh pogledih.

    02.02.2022 16:54
  • Nikon Z9 – novi CSC lider

    Nikon se je vrnil v tehnološko igro in med fotografe na najvišji ravni. Brez težav lahko še enkrat poudarim naslov. Kamera Nikon Z9, je trenutni tehnološki lider.

    15.12.2021 18:58
  • Panasonic Lumix GH5 II / kamera iz najvišje CSC stopnice

    Panasonic s kamero Lumix GH5 II nudi visoko tehnologijo. V konkurenci z ostalimi ima kamera Lumix GH5 II toliko samo svojih lastnosti, da je drugačna.

    06.12.2021 13:28
  • Fujifilm GFX 50S II - Fotokamera srednjega formata

    Fujifilm GFX 50S II sploh ni več tako draga kamera. V bistvu je cenejša od kamer CSC iz najvišjega razreda. Zato jo že lahko vidimo v rokah marsikaterega krajinskega fotografa in profesionalca iz modnega sveta.

    02.12.2021 15:48
  • Nikon Z fc - “Z” iz “F” legende

    To je model kamere za pravega dolgoletnega ljubitelja, ki bo z njim lažje prešel na brezzrcalne kamere. In iz tega pogleda, oziroma kot tako Z fc tudi ocenjujmo.

    04.10.2021 20:24
  • Panasonic Lumix S5

    Ni dvoma. Panasonic Lumix S5 je kamera, ki v svojem cenovnem razredu nudi največ tistim, ki radi kombinirajo fotografijo in video. Iz katerega koli kota gledamo, nudi fantastično razmerje med ceno in kakovostjo.

    18.04.2021 12:44
  • Fujifilm X-E4 - kakovost v kompaktnem ohišju

    Fujifilm X-E4 nudi tehnično kakovost iz X-T4, a drugačnost in predvsem kompaktnost v ohišju. Komur štejeta ti dve lastnosti več, kot lažje upravljanje z večjo X-T4, potem je X-E4 res prava izbira za vas. Konec koncev lahko služi kot odlično drugo ohišje.

    14.03.2021 13:22
  • Sony A9 II – PRO hitrost

    Sony A9 II je bil zasnovan z mislijo na fotoreporterja. Za povprečnega uporabnika bo ta kamera predraga in serija A7 najbrž bolj uporabna. Za vse, ki potrebujejo hitrost dela in odličen AF, pa je Sony naredil odlično kamero.

    02.02.2021 20:52
  • Nikon Z7 II - test

    Poleg samih kamer se hitro širi tudi nabor objektivov. Poleg klasičnih zumov in petih fiksnih f/1.8 objektivov, imamo sedaj na voljo serijo zum objektivov f/2.8 (14-24mm, 24-70mm in 70-200mm), zadnja novost je 50mm f/1,2.

    18.01.2021 12:17
  • Canon EOS R5 in EOS R6 - nova era

    Če je Canon čakal in na začetku prepuščal drugim sistem CSC, je zdaj pospešil in konkurenci zopet kaže pot. EOS R5 je zlahka predstavljena kot najbolj pričakovana kamera leta.

    17.11.2020 18:58
  • Nikon Z6 II - polni format za začetek

    Kamera Z6 II ni velik napredek glede na Z6, zato menjava ni potrebna. Je pa Z6 II prava, če se sedaj odločate za vstop med uporabnike Z kamer.

    15.11.2020 22:37
Stran:
 
  • Deli z drugimi:
  • www.facebook.com